Vodeodolné kompozitné podlahy RIGIO

Publikované: - Kategórie: Podlahy

Sloboda začína v dome

Kompozitná podlaha, SPC RIGID Vinyl Rigio je ideálna podlaha pre celý dom - od vstupnej haly po kuchyňu a kúpeľňu. Jeho Výhodou kompozitnej podlahy je tvrdé jadro obohatené minerálnymi vláknami (rigid core), vďaka ktorému má podlaha zvýšenú odolnosť voči poškodeniu. Desať vrstiev, z ktorých je vyrobená, má obrovský vplyv na skvelé technické parametre. Bez rozmýšľania ju môžete premeniť na detské ihrisko - materiály, z ktorých je vyrobená, sú teplé na dotyk. Ak potrebujete ešte viac tepla, podlaha Rigio je vďaka nízkemu tepelnému odporu vhodná na podlahové vykurovanie.

Odolnosť voči vode

Jedno riešenie pre celý dom? Áno! Rigio môže byť položené aj v kúpelni. Priamy kontakt s vodou a vlhkosťou neovplyvňujú jeho parametre. Pri inštalácii v sprchovom kúte odporúčame použiť lak, ktorý zachová farbu podlahy po dlhé roky. Dodatočnou ochranou je patentovaný zámok L2C, ktorý poskytuje dokonalé spojenie lamiel a maximálnu tesnosť podlahy.

Odolnosť voči škvrnám

Škvrny po potravinách, spomienky na detské zabávanie alebo rozliate víno sú často pre podlahu výzvou. Odpoveďou na ne je podlaha RIGIO, ktorú môžete ľahko udržiavať v čistote. Vďaka špeciálnemu povrchu je odolná voči nečistotám a najviac problémovým škvrnám.

Teplo a ticho

RIGIO je podlaha, po ktorej sa príjemne chodí aj naboso. Bez rozmýšľania ju môžete premeniť na detské ihrisko - materiály, z ktorých je vyrobená, sú teplé na dotyk. Ak potrebujete ešte viac tepla, podlaha RIGIO je vďaka nízkemu tepelnému odporu vhodná na podlahové vykurovanie. Medzi 10 vrstvami podlahy si svoje miesto našla aj tá, ktorá je zodpovedná za absorpciu zvuku. 

Jednotný tvar a farba

Tuhé jadro a vrstvy minerálnych vlákien, sú zárukov, že rozmery podlahy zostanú rovnaké bez ohľadu na teplotu okolia. Preto neexistuje spôsob, ako zdeformovať podlahu ani na najslnečnejších miestach. Na druhej strane dekoratívna vrstva odolná vočí UV žiareniu poskytuje stabilitu farieb.

Vzorky a štruktúra

RIGIO dokonale reprodukuje farby, štruktúru dreva a betónu. Dvojstupňová aplikácia laku a matná povrchová úprava pôsobí pekne, esteticky a trendovo. Vďaka špeciálnej technológii razenia a použitia V-spojov sa podlahy s drevenou konštrukciou ešte viac podobajú autentickým dreveným doskám.

Zaručená pevnosť

Deti? Domáce zvieratá? Časté večierky? V domácnosti, kde sa vždy niečo deje, oceníte odolnosť voči nárazom, poškriabaniu a inému mechanickému poškodeniu, ktorú ste nemohli doteraz nájsť v žiadnej kategórii podláh. Preto je RIGIO vhodný aj v často používanom vchode.

10 vrstiev pripravených na všetko

Jednoduchá inštalácia

Rigio sa kladie jednoducho, rýchlo a bez neporiadku. Použitie patentovaného zámku so zosilneným vertikálnym spojovacím systémom dodá rovnaký výsledok ako tradičná montáž, ale v kratšom čase a bez použitia lepidla. 

Bez dilatácie

Dilatácia je špeciálna medzera medzi podlahou a stenou, alebo medzi miestnosťami, maskovaná prahovou lištou. V prípade RIGIO nie sú potrebné dilatácie medzi miestnosťami. To Vám umožní položiť jednotnú podlahu v celom byte. 

Na existujúcej podlahe

Viacvrstvové zloženie a vlastnosti pevného jadra zabezpečujú silu a tvrdosť podlahy. Vďaka tomu ju môžete montovať bez predchádzajúceho vyrovnanie povrchu, napríklad inštalácia na starých obkladačkách nevyžaduje vyrovnanie škár. 

Na betóne

Pri inštalácii na betónový poter odporúčame použiť doporučenú podložku, ktorá navyše pozitívne ovplyvní absorpciu zvuku.

Najdôležitejšie parametre:

Štruktúra betónu Štruktúra dreva

Rozmery

303 x 609,6 mm 189 x 1317 mm

Hrúbka

5 mm 5 mm

Vrchná vrstva

33/ 0,55 mm 33/ 0,55 mm

Štruktúra

Presné zobrazenie betónu Hlboká štruktúra dreva

Množstvo v balení

1,85 m2 1,99 m2

Odolnosť voči vode

Môže byť inštalovaná v miestnostiach, ktoré sú vystavené vlhkosti a kontaktu s vodou.

Záruka

20 ročná záruka v súkromných priestoroch.

Podlahové vykurovanie

Môže byť použitá na vodné podlahové vykurovanie.

Tepelný odpor

0,0154 m² K/W 0,0154 m² K/W

Zdieľajte tento obsah